Jsme největší regionální propojovatel v ČR...

Nacházíme skrytý potenciál vašeho regionu...

Mysleme spolu-regionálně...

Staňme se spolu-architekty svého regionu...

Chci se přidat

www.inspirace.proregiony.cz

Připravili jsme pro Vás první regionální on-line zpravodaj. Inspirace, praktické příklady lokální multiplikace, nebo zprávy z regionů. Přidejte se, přispívat může každý.

O čem to je?

Jsme největší regionální propojovatel v ČR. Nacházíme a iniciujeme cesty k oživení a rozvíjení ekonomické a sociální spolupráce v regionu. Vysvětlujeme princip lokální multiplikace peněz. Nabízíme praktické příklady rozvoje lokální ekonomiky, edukačních programů a cestovního ruchu. Chceme, aby byl váš region místem, které umí využít svůj potenciál.

Podpora lokální ekonomiky v praxi

Východiskem pro tvorbu tohoto projektu je snaha podpořit komunikaci a spolupráci, která pomůže konkurenceschopnosti a následně dlouhodobě rostoucí nezaměstnanosti řady regionů v ČR.

Přínos pro region

Propojíme i ve Vaší lokalitě podnikatelské subjekty, památky i kulturu a vytvoříme ve Vašem lokálu soutěžní prostředí, které napomáhá k lepšímu poznání regionu, rozvoji regionální spolupráce a podpory a spoluvytváří příjemnější prostředí pro život.

Co je náplní ProRegionů?

Ve spolupráci s místními podnikateli, samosprávou, neziskovými organizacemi a aktivními občany objevujeme a oživujeme potenciál dané lokality. Soustředíme se na praktické kroky inspirované z celosvětových trendů a zkušeností, které aplikujeme do českého prostředí.

Jan Mühlfeit

Když vytvoříme systém, ve kterém budou děti ve škole dělat to, co je baví, tak jakmile se budou rozhodovat o svém povolání nebo se rozhodnou založit vlastní firmu, budou daleko víc schopni riskovat, protože budou dělat něco, co je baví a v čem jsou silní. Pod­porujme ty, co tento risk vzali za své a podni­kají v regionech ČR.

Tomáš Sedláček

Pro podnikání je důležitá kreativita, pro regiony ČR také. Seminář Tomáše Sedláčka přináší tuto inspiraci těm, kteří ji dokážou v regionech ČR rozvinout.

Marek Pavlík - M.C.Triton

Absolvoval doktorské studium na VŠE v Praze na téma Modernizace veřejné správy v ČR a zahraničí. Nyní se již 15 let orientuje na projekty pro veřejnou správu v oblasti poradenství a vzdělávání jako manažer pro veřejnou správu ve společnosti M.C.TRITON.

Libor Witassek - DC VISION

Celý svět se právě mění, mění se zcela spontánně i svět podnikání, protože ekonomika není stroj, ale živý organismus neustále reagující na měnící se potřeby zákazníků. Stroj můžete vyrobit dvakrát stejný, živý organizmus však zkopírovat nelze a ti, co se o to snaží, vytvoří jen hnusné Frankensteiny.

Luboš Drobík - Prague Business Club

Chcete-li být do budoucna úspěšní, musí být váš produkt nebo služba zároveň přínosem pro lidi a společnost. Bude-li hlavní motivací zisk a budete-li přemýšlet jen o tom, jak oblbnout zákazníka, už to nebude fungovat. Hlavní motivací by tedy měla být změna, rozvoj a kultivace sebe sama, firemního a společenského prostředí.

Jiří Pavlíček - Aspironix, Bright Principal

Vzdělání je bezesporu největší dar a hodnota, kterou získáváme na cestě životem. Osobně jsem vděčen za iniciativy vedoucí k posílení zdravého podnikatelského prostředí, výměně názorů a myšlenek a proto velice podporuji projekt ProRegiony. 

Larisa Francírková - profesionální kouč

Máte neomezený potenciál. Společně ho můžeme najít.

Lucie Mádlová - A-CSR

Už dávno není společenská odpovědnost doménou jen velkých firem. Do působení v regionu se stále více zapojují malé a střední podniky. Svými aktivitami se tak zasluhují o podporu regionu, ve kterém působí, protože jim jejich okolí není lhostejné.

Martin Hausenblas - ADLER Czech, a.s.

Každý region je jako vědro s přítokem peněz a s mnoha dírami, kterými peníze z vědra vytékají. Čím méně je v regionech zdatných podnikatelů, tím více je region závislý na službách zvenčí a tím méně peněz ve vědru zbývá. Potřebujeme utěsnit díry a podpořit místní podnikatele, aby se nastartovala soběstačnost a prosperita regionů.

Petr Mára

Petr Mára je Apple certifikovaný trenér a v poslední době se zaměřuje především na oblast využití technologií v rámci vzdělávání.

Daniel Váňa - mediální analytik

Projekt Pro Regiony považuji za skvělý prostředek aktivizace nelhostejných lidí v jednotlivých místech a oblastech naší země. Z vlastních zkušeností vím, že takových lidí žije v Čechách a na Moravě většina, jen k sobě často nemohou pro samé starosti, práci a někdy i předsudky nějak nalézt cestu.

Jan Peml

Poznejte výhody cloudových služeb a naučte se efektivně využívat možnosti, které moderní technologie nabízejí. Mějte svá data dostupná kdykoliv, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení, sdílejte kalendáře, kontakty a úkoly, zjednodušte komunikaci ve firmě a zefektivněte využití času.

Jaroslav Kuchař - Blue Events

Posledních 20 let podniká v oblasti marketingu a marketingových službách. V současnosti je jednatelem společností Blue Events (organizátor odborných konferencí, např. Retail Summit) a Blue Strategy (poradenství v oblasti strategie a strategického marketingu). 

Jan Rechnovský - Perfectia, SE

Často se setkávám s názorem, že „není vhodná doba“. Ekonomika klesá a je čím dál obtížnější konkurovat, natož se pouštět do něčeho nového. Pokud je to i váš názor, zkuste se nejprve zamyslet co je v mé firmě špatně, že se to dotklo i jí? A ještě dál. Co bych měl udělat pro to, abych měl lepší výsledky než průměr v mém oboru?

Roman Lindauer

Má za sebou vice než 20 let práce pro mezinárodní firmy (British Airways, Johnson & Johnson, KPMG). Svou kariéru započal v roce1991 v oblasti finančního řízení a od roku 2003 se zabývá oblastí řízení rizik pomocí interních kontrol podle metodologie Sarbanes-Oxley (SOX404) a ISO 31000. 

Mapa kontaktních míst


Filosofie projektu

2. pilíř: Cesta
Sdílený úspěch je dvojnásobný úspěch
1. pilíř: IDEA
Život a tvorba čerpá z kořenů
4. pilíř: Nástroj
Osobnostní integrita je cestou k integritě regionální
3. pilíř: Náplň
Společným podnikáním píšeme novou kapitolu života regionů

Aktuality


27. Duben 2016

Týden inovací

Největší událost roku zaměřená na inovace, moderní technologie, umělou inteligenci a koncept chytrých měst.

Zobrazit více informací...

Svět se zdokonaluje, nové vize se okamžitě mění v technologie. Získejte přehled o možnostech, které nabízí inovace a moderní technologie a jak vám, vaší společnosti nebo vašemu městu mohou usnadnit život. Týden inovací se uskuteční ve dnech 23. – 29. května 2016 na několika místech republiky. Více informací najdete na www.tydeninovaci2016.cz

1. Únor 2016

Deepak Chopra

Zveme vás a váš tým na výjimečnou inspirativní akci s výjimečným člověkem, na které odemknete svůj vnitřní potenciál.

Zobrazit více informací...

ProRegiony jsou hrdým partnerem této připravované akce. Více informací najdete na ZDE.

6. Říjen 2015

TÝDEN PODNIKÁNÍ 2015

Jsme hrdým partnerem největší celosvětové události pro podnikatele, startupy a všechny, kteří uvažují o vlastním byznysu.

Zobrazit více informací...

Událost se koná vždy třetí týden v listopadu. V roce 2014 se do Týdne podnikání zapojilo 8 milionů účastníků ve 150 zemích světa. V České republice se bude Týden podnikání konat již potřetí. Zúčastněte se networkingových akcí, konferencí, přednášek, workshopů, byznys setkání, seminářů či veletrhů po celé České republice. Více ZDE.

6. Říjen 2015

SUMMIT TÝDNE PODNIKÁNÍ

Summit Týdne podnikání, jehož jsme partnerem, představí nadějné české firmy a startupy a špičkové odborníky z byznysu.

Zobrazit více informací...

V rámci celodenního summitu, jehož cílem je aktivní předávání zkušeností a networking, se uskuteční dvacet workshopů a prezentací, které účastníkům pomohou usnadnit cestu k úspěšnému rozvoji podnikání. Na hlavní konferenci summitu promluví významní čeští a zahraniční řečníci, mimo jiné i známý investor a podnikatel Tomáš Čupr nebo ekonom a univerzitní lektor Tomáš Sedláček. V průběhu celého dne budou probíhat tři specializované veletrhy. Více ZDE.

Zobrazit všechny aktuality.

Partneři

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau
Dale Carnegie ČR
Prague Business Club
Regionální televize
Svobodná firma
ELAI
Asociace společenské odpovědnosti
Osobní rozvoj
Business Leaders Forum
M.C.Triton
Neolokator
Můj čas
Lepší místo